Операція «Ічня»: підсумки

Протягом останньої доби близько 200 нацдружинників допомагали мешканцям Ічні та ближніх сіл на Чернігівщині, які постраждали в результаті вибухів на 6 арсеналі.

«Дізнався про надзвичайну подію близько 6 ранку, одразу почав думати: яким чином ми можемо допомогти місцевим мешканцям та як швидко зібрати групу на виїзд. Завдяки оперативності хлопців, близько 10 ранку ми вже були на місці. Почали налагоджувати зв’язок із представниками офіційної влади, силовиками на місці та розпочали патрулі», — розповідає командир Національних Дружин Ігор Михайленко.

Щоправда, ми не завжди зустрічали розуміння та підтримку зі сторони представників правоохоронних органів або інших силових структур. Деякі відкрито перешкоджали нашій волонтерській діяльності. Проте це не головне.

На місці організували штаб допомоги, куди привозили постраждалих. Хлопці розбились на патрульні групи. Одні запобігали проявам мародерства. Інші разом із спеціальними службами шукали вибухонебезпечні снаряди. Роботу нацдружинники закінчили тільки ранком наступного дня.

«Деякі люди не хотіли залишати свої домівки та все ж їх вдалось вмовити. Місцеві дуже налякані. Окрім того, мінімум раз на годину лунали гучні вибухи», — розповіли хлопці з патрульних груп.

Під вечір найвразливішими районами стали околиці сіл Августівка та Дружба. Певна частина нацдружинників виїхала на місце. Картина мальовничих сіл Полісся нагадувала кадри з апокаліптичного фільму: розбиті хати, повалені дерева, суцільна розруха.

«Хто винний і що насправді сталося згодом стане зрозуміло… Багато подій, інформації, треба над цим подумати, осмислити. Головне, що ми допомогли українцям, які цього реально потребували», — резюмував результати операції Ігор Михайленко.