Заява Нацдружин з приводу реакції Арсена Авакова щодо участі нашої організації у ролі спостерігачів на президентських виборах 2019

11 січня 2019 року наша організація отримала дозвіл Центральної виборчої комісії мати офіційних спостерігачів під час виборів президента України 31 березня 2019 року. Після оприлюднення постанови у медійному просторі здійнялась хвиля обговорень. Не залишив цю новину поза своєю увагою і Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Так, 2 лютого під час з’їзду політичної партії «Народний фронт» він прокоментував рішення ЦВК у своєму виступі: «Ніхто не зможе підміняти ні поліцейські сили, ні сили МВС в їхніх ключових функціях. Ні парамілітарні утворення, ні Національні Дружини, ні дружини Києва, ні дружини там будь-яких моїх бойових побратимів, активістів і так далі. Поліція буде застосовувати жорстку силу до всіх, хто намагатиметься позиціонувати себе як додаткові розводящі на ділянках. Такого не буде». 

Ми як організація поміркованих, але сильних і відповідальних за долю держави націоналістів витримали паузу, аби висловилась максимальна кількість «експертів». Наразі ж ми готові відповісти на всі випади з боку «занепокоєних» діячів.

Наша організація повністю відповідає вищевказаним критеріям: Національні Дружини – всеукраїнська громадська організація, яка отримала дозвіл ЦВК на здійснювати незалежне спостереження за виборами.

Нагадаємо, що під час виборчого процесу представники правоохоронних органів з незалежних спостерігачів і гарантів чесного та вільного волевиявлення дуже часто перетворюються на суб’єкта виборів, відіграючи на користь тієї чи іншої політичної сили.

Так, у 2004 році міліція під керівництвом кучмівського Міністра внутрішніх справ Миколи Білоконя стабільно порушувала конституційні права громадян.

У 2012 році – аналогічна ситуація за міністра ВС Віталія Захарченка. Додаємо доказ – витяги зі звіту Української Гельсінської спілки з прав людини:

«Прості міліціонери у розмовах з активістами при спробах їх затримати чи вилучити листівки продовжують і досі стверджувати, що поширення недостовірних та наклепницьких відомостей про «Партію регіонів» є порушенням закону про вибори».

«По всій Україні міліція і представники кандидатів в депутати заважали активістам кампанії «Помста за розкол країни» та їхнім симпатикам агітувати проти «Партії регіонів» і кандидатів-мажоритарників, які є діючими членами Верховної Ради. Міліція затримувала людей, які роздавали листівки, намагалася їх конфіскувати, не заважаючи іншим особам нападати на агітаторів».

Ми ж гарантуємо об’єктивне спостереження виборчого процесу. Своєю присутністю ми змусимо представників правоохоронних органів якісно виконувати свої обов’язки, а у разі фіксацій порушень наші представники будуть наполягати на покаранні відповідно до норм чинного законодавства.

Наголошуємо, що Національні Дружини не підтримують жодного із 44 зареєстрованих кандидатів. Це вкотре підтверджує нашу неупередженість. Крім того, вважаємо таку кількість претендентів на пост президента маніпуляціями.

Отже, вирішивши спостерігати за голосуванням на виборах президента, Національні Дружини реалізовують своє конституційне право і моральний обов’язок, чого нас ніхто не може позбавити. Ані ви, пане міністре, ані ваші заступники, ані рядові дільничні та прості патрульні поліцейські.