Кібербезпека українських портів під загрозою

Кібербезпека в сучасному світі відіграє важливу роль у забезпечені державної безпеки. Як відомо, наш головний ворог зараз має дуже потужні хакерські відділи, які здійснюють кібератаки по всьому світу. Але, на превеликий жаль, наша держава не враховує цей факт і не приймає відповідних заходів для захисту.

Для прикладу, порти в акваторіях Чорного та Азовського морів використовують послуги з лоцманського проведення, регулювання та моніторингу руху суден від філії «Дельта-лоцман» ДП «АМПУ». Основними технічними засобами підприємства є пости та центри регулювання руху суден. Це високотехнологічні навігаційні та радіолокаційні об’єкти, які дають змогу слідкувати за обстановкою в акваторії.

На разі на об’єктах використовуються дві основні системи: російської компанії «ТРАНЗАС» та власного виробництва «Дельта-Навігатор». ПРРС «Вілкове», ПРРС «Очаків», ПРРС «Южний» – стоїть українська система. ЦРРС «Чорноморськ» (Іллічівськ), ПРРС «Одеса», ПРРС «Маріуполь» – стоїть російська система.
На системи, які обслуговуються програмним комплексом «Дельта-Навігатор», у 2016 році були здійснені хакерські атаки. Але не по базах даних, а по конкретних комп’ютерах: бухгалтерії, системі «Дельта-Навігатор», автоматичній системі ідентифікації суден. Цьому передували наступні факти: перед підготовкою до атаки звільнили адміністраторів мереж, зібрали логіни та паролі з конкретних комп’ютерів. Однак не було спроби атакувати систему «ТРАНЗАС».

Національні Дружини вимагають:

  1. Відсторонення з посади директора Голодницького О.І;
  2. Об’єктивного розслідування справи Голодницького О.І за статтями «Державна зрада» та «Корупція»;
  3. Відмови від російського радіолокаційного програмного забезпечення;
  4. Розслідування та притягнення до відповідальності співробітників МВС та СБУ, які саботували розгляд справи у 2016-2017 роках.