Незаконна деревина

З України до ЄС імпортується більше незаконної деревини, ніж з будь-якої іншої країни світу. Про це повідомила британська неурядова організація Earthsight.

Виявляється, вирубка українського лісу відбувається не тільки в обхід національного законодавства, а й усіх регламентів і сертифікацій ЄС, які забороняють імпорт дерев, незаконно отриманих в країні походження.

Попри всю свою «принциповість», ЄС активно імпортує українську незаконну деревину для постачальників IKEA і H&M. А ми раді старатись: майже 60% вирубок порушують встановлені українським законодавством обмеження, і найчастіше під надуманим приводом санітарних рубок.

Наш ліс рубають і вивозять такими темпами, що за чотири роки його експорт в країни ЄС зріс на 75%, перевищивши позначку в мільярд євро в 2017 році.

Поки IKEA активно виробляє меблі з нашої деревини (до речі, магазинів IKEA в Україні немає), ми втрачаємо мільярди гривень і вже знаходитись на порозі екологічної катастрофи. Коли наша влада зрозуміє, що досить? Коли карпатські ліси перетворяться на лисі пагорби?