Реальна шкода “Нашої Ряби”: стали відомі дані аналізу викидів підприємства

Птахокомплекси “Наша Ряба”, що належать одіозному олігарху Юрію Косюку, щоночі забруднюють води річки Росава поблизу с. Степанці, що на Канівщині. Національні Дружини і Національний Корпус Черкащина взяли зразки води для аналізу та віддали її до незалежної лабораторії.

Ось результати:
  • Хімічне споживання кисню перевищено в 2 рази – це головний показник рівня забруднення стічних вод хімічними речовинами.
  • Азот амонію – перевищення у 12 разів. Присутність аміаку у високих концентраціях є важливим показником фекального забруднення водойм. Такий показник може спричинити масову загибель риби. У людини азот амонію спричиняє порушення нервової системи, нирок, викликає набряк легень.
  • Нітрати – перевищення у 3 рази. Результатом такого перевищення можуть бути онкологічні захворювання, порушення роботи підшлункової та щитовидної залози, серцева недостатність, захворювання нирок, захворювання серцево-судинної системи.
  • Хлориди – перевищення у 3 рази, що говорить про те, що підприємства не дотримуються технології виробництва.
 
Тепер ми можемо говорити про реальну загрозу птахокомплексів “Наша Ряба” не тільки для довкілля Черкащини, але й здоров’я черкащан. Вочевидь, Юрій Косюк сприймає Україну як платформу для заробляння грошей, використовуючи та псуючи її природні ресурси, знищуючи екологію та завдаючи непоправної шкоди здоров`ю українців.
 
Близько місяця тому Національний Корпус Черкащина вийшов з пікетом до Європейського банку реконструкцій та розвитку з вимогою унеможливити кредитування будівництва птахокомплексів агрохолдингу «МХП». Від ЄБРР до людей вийшов Антон Усов – старший радник із зовнішніх зв`язків, який запевнив, що вони почули вимоги людей і давно звернули увагу на протести і вже ініціювали розслідування щодо діяльності Косюка на Черкащині. Тепер маємо більше доказів та механізмів для боротьби.
 
Збережемо довкілля України для прийдешніх поколінь, а не для жадібних олігархів!