Шлях націоналіста: Роман “Ромашик” Столпаков. Одеса

Роман Столпаков очолює Національні Дружини в Запоріжжі. Націоналіст розповідає про своє навколофутбольне минуле і проблеми Запоріжжя вже в ролі командира осередку.

Становлення моїх націоналістичних поглядів почалось в 2011 році, коли я вперше прийшов на футбол – на фанатську трибуну клубу «Металург Запоріжжя». Тоді у більшості хлопців з навколофутбольного руху були праві погляди.

Потім був Майдан. У Запоріжжі почали з‘являтись перші тітушки. Ми уже тоді були достатньо згуртованими і стали на захист проукраїнських містян. Нерідко траплялись бійки з проплаченими виродками, та завдяки досвіду з фанатських сутичок ми легко відстоювали свої райони.

До Національних Дружин долучився з початку створення організації. До цього був активістом Національного Корпусу. Але все-таки специфіка діяльності Нацдружин виявилась мені ближчою. Майже через 2 роки існування осередку в Запоріжжі мені запропонували його очолити.

Наразі першочергова проблема мого міста – катастрофічне екологічне становище. З огляду на це знищення зелених насаджень – просто злочин. Літо 2018 року стало початком історії, в якій Володимир Кальцев, людина з грошима і зв’язками у владі, вирішив, що може переступити через закон і громаду. Аби забудувати парк Яланського, він не гребував жодними методами: починаючи з найму тітушок, закінчуючи відвертою підробкою документів і підкупом чиновників і суддів.

Уся ця історія пройшла різні етапи і наразі продовжується в юридичній площині. Наша мета – відновлення парку з його теперішнього стану до сучасного та приємного місця для відпочинку. Уже за нашої ініціативи розробили ландшафтний проект нового парку.

Я гордий бути частиною Азовського руху. Ми – єдина сила зі справжніми активістами та прихильниками.