Потоп в Києві: хто винен?

Потужна злива 25 липня у Києві стала причиною великих збитків: негода змусила людей човгати по коліна в воді, затопила кілька машин, повалила понад десяток дерев і частково обвалила шляхопровід. Міська влада запевняє, що завади паводку було неможливо. Брехня.

Одна з багатьох причин, чому нашій міськраді не вдалось захистити місто від негоди – засмічені та неправильно зпроектовані зливостоки. Крім того, вони вже давно не розраховані на таку кількість інфраструктурних об’єктів довкола і не можуть своєчасно пропустити велику кількість води. Про це вже неодноразово заявляли експерти.


До речі, для ліквідації негоди залучили більше сотні службовців ДСНС та 15 одиниць техніки. Але толку ніякого: ДСНС безпорадно відкачували воду з підземок, разом розгрібаючи ті купи сміття, що вже встигла підтопити вода.

Генеральний директор комунальної корпорації «Київавтодор», Олександр Густєлєв, сказав, що міська інфраструктура не могла бути готова до таких обсягів води, адже за три години випала тримісячна норма опадів. Синоптики одразу спростували. За їхніми підрахунками, варто говорити про норму за половину місяця, хоча й це чимало.

Нашим чиновникам на чолі з Кличком настав час перестати вигадувати безглузді відмовки і ставити «діагнози» втомленим мостам, а реально дивитись на проблему і намагатись вирішувати її.


Національні Дружини зі своєї сторони зробили все можливе, аби допомогти киянам справитись з наслідками негоди. Ми, на відміну від влади, виконуємо свої обов’язки.