Один день з життя волонтерів

…поки у президента вихідний

15 квітня наша знімальна група прибула до Чорнобильської зони разом із волонтерами, які допомагали пожежникам.

Про те, що у вогнеборців є проблеми з забезпеченням їжею, питною водою, засобами особистого захисту, медикаментами хлопці з НД дізнались від працівників Чорнобильської пожежної станції.

На камеру стомлені рятувальники говорити відмовляються, адже знають, що керівництво за цим пильно слідкує і за «неправильні» слова можна отримати покарання.

Як приклад – випадок з новин, де відзняли кадри зі змученим важкою роботою пожежником, який спав, поки заправляли машину на новий виїзд; чоловік був покараний керівництвом.

Влада своїми діями намагалась приховати від суспільства масштаби катастрофи; за словами пожежників вигоріло до 80 % території Чорнобильської зони.

Навіть не можна уявити, яких втрат зазнала територія, що роками відновлювалась після пережитої катастрофи у квітні 1986 року. Більше того, ця трагедія могла повторитися, адже полум’я рухалось у бік радіоактивних відходів, які зберігаються на території ЧАЕС.

Та завдяки дощу та мужній роботі пожежників цього вдалось уникнути.

У хлопців, що розвозять волонтерку є всього одна машина, в той час як за день їм доводиться об’їжджати до 30 бригад і заправляти транспорт власним коштом.

Наразі ми розглядаємо три версії причин цих пожеж: перша – умисний підпал для приховування незаконних вирубок лісу; для злочинців це вигідний бізнес, особливо, якщо можна приховати сліди – пожежею; друга версія – заповідна зона комусь тут не вигідна, а якщо немає лісів і тварин – то це і не заповідна зона; третя версія – та, яку повідомила офіційна влада – про випадковий підпал одним з мешканців сіл, який просто спалював бур’ян і не прослідкував за цим.

У такі складні часи, на жаль, наша держава демонструє свою неспроможність самостійно впоратися з усіма викликами, але саме в такі моменти і проявляє себе людяність, відчуття єдності усіх громадян, почуття спільної відповідальності.

Ми щиро віримо, що настане час, коли держава буде здатна приймати будь-які виклики, а ми будемо спокійно спати, знаючи, що все буде добре. І так неодмінно станеться, але не сьогодні. Але сьогодні у президента просто вихідний.