Підсумки тижня

Розставимо у хронологічній послідовності усі реакції Нацдружин на резонансні події тижня.

Перше, звичайно, це парламентські вибори, у результаті яких українці провели у парламент: (а) парламентську більшість представників партії чинного президента «Слуга народу»; (б) більш ніж мільйон осіб проголосували за відверто проросійську партію Медведчука «ОПЗЖ»; (в) націоналісти та ветерани війни опинилися за бортом нового парламенту. На нашу думку, це свідчить, що можливо новий парламент буде проводити політику «антиукраїнізації», як вони вже робили у роки правління Януковича, під час Радянського союзу та ледь не кожного сторіччя під час чисельних окупацій України.

Друга резонансна подія тижня, яку ми не могли залишити поза увагою – це жорстоке вбивство в місті Славутич колишнього військового Юрія Булата. Троє покидьків, які, за свідченнями місцевих жителів, належали до організованої групи, що тримає у страху все місто, отримали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб по даній справі. Наша організація підтримала мешканців Славутича, які під стінами суду вимагали гідного покарання для підозрюваних. Ця ситуація наштовхнула мешканців на думку про самоорганізацію, у звя’зку з чим вони і звернулись до НД з проханням про створення осередку нашої організації в їх місті. Уже сьогодні відбудеться презентація Національних дружин Славутич о 19-00 за адресою: Проспект Дружби народів , 7, офіс підтримки громадських ініціатив.

Третя подія – інцидент, що відбувся під ДБР: наш бойовий побратим з полку Азов Одіссей втрапив у конфлікт з охороною п’ятого президента Петра Порошенка. Багато ЗМІ намагались встановити зв’язок між Одіссеєм та Національними дружинами, до нашої організації ніякого відношення він немає, але він наш добрий друг та товариш. Одіссей – російський доброволець, який у скрутний час приїхав допомогти Україні зупиняти експансію Російської федерації. Ми, як організація, підтримували та вимагали підписання законопроєкту 3433 «Паспорт добровольцям», який Порошенко так довго відкладав не даючи права таким достойним людям, як Одіссей, отримати громадянство України за спрощеною системою.

Четверта подія – інцидент з нападом на колишнього бійця АТО за його погляди зі сторони так званого блатного блогерства. Ця ситуація неприпустима! Кожен українець повинен розуміти, що захисників України не можна ображати, тим паче – бити. Кожен НДшник знає, що потрібно робити в таких ситуаціях. А щодо цього «блогера» Артура Сороченика, то, якщо він випадково трапиться представникам Національних дружин, кожен діятиме з огляду на власну совість. Це буде прикладом для всіх сміливців, які показалися на світло через п’ять років війни, від якої вони ховались.