Тероборона Литви: Союз стрілців – лицарі народу.

Історія виникнення Союзу Стрільців сягає далекого 1918 року, коли литовські землі являли собою поля відгримілих боїв Першої світової війни: розруха, голод, величезна кількість біженців.

Тоді у рідні міста і села повертались солдати, у яких був бойовий досвід і які знали ціну миру. Вони одразу почали створювати загони місцевої самооборони для захисту своїх будинків.

До 1940 року ця організація була найсильнішою в Литві: в її складі були як етнічні литовці, так і білоруси, і росіяни. Після введення радянських військ до Литви в 1940 році Союз заборонили, а більшу частину учасників заарештували.

Лише з 2014 року почалось реальне відродження Союзу Стрільців. Приводом до цього стала і наша боротьба за свою свободу і незалежність. Тільки в одному окрузі Литви до 2015 року чисельність стрільців зросла більше, ніж у 10 разів. Загони структуровані, підпорядковані міністру оборони і активно розвиваються, залучаючи всі інформаційні ресурси та зацікавлюючи молодь.

Ядро організації складають колишні військові. Добровольці організовані за принципом швейцарської армії — мають особисту зброю і військову форму, проводять щотижневі навчання на полігонах. Крім того, автоматичне і спеціальне озброєння стрільцям видають Збройні Сили Литви.