Андрій Білецький: Аналоги Нацдружин успішно працюють в найрозвиненіших країнах світу

У багатьох країнах існує громадянська система самоорганізації, в тому числі мілітарна, яка не викликає побоювань у суспільстві. Про це в програмі «В гостях у Гордона» сказав лідер Азовського руху Андрій Білецький, відповідаючи на питання про те, що марші Національних Дружин може негативно сприймати частина суспільства.

«Наприклад, є американська міліція, не поліція, а міліційна організація у великій кількості штатів. У них відбулося за останні десятиліття дуже бурхливе зростання, вони охоплюють близько 650 тисяч осіб. У формі Кайцеліту в Прибалтиці, вона є у великій кількості країн. У Фінляндії, наприклад, був Шуцкор. В цих країнах самоорганізація населення нікого не лякає і нічого за собою не тягне, крім самоорганізації людей, які допомагають в першу чергу Міністерству надзвичайних ситуацій, армії, територіальній обороні своєї країни, поліції, коли це необхідно», – розповів він.

Білецький нагадав, що й в Україні існувала така традиція: «Пласт», Сокіл» були мілітарними організаціями, які готували молодь до військової служби, боротьби за Україну.

Зараз, за словами лідера НК, цим займається ГО «Національні Дружини», зокрема, військово-патріотичним виховання молоді, підготовкою хлопців, які йтимуть в армію та формуванням територіальної оборони країни.

«У 2014 році ми отримали унікальний добровольчий рух, я не про «Азов», а загалом про добровольчий рух. Величезна кількість людей прийшли добровольцями, показали високий рівень самоорганізації, сформували багато бойових підрозділів, у яких було безліч славних сторінок», – сказав він.

Цей рух, переконаний лідер Нацкорпусу, не повинен, зникнути в нікуди.
«Ми не знаємо, коли воно може знадобитися, коли у нас з’явиться новий Янукович, чого б шалено не хотілося, чи, не дай Бог, нова спроба розширення «ДНР», «ЛНР» або поява «ХНР», наприклад, в Харкові», – зазначив він.

Повну версію інтерв’ю лідера дивіться за посиланням: https://youtu.be/paQBjBdAmbY