Жителі Жмеринки прийшли на сесію міськради, мер Світлак натравив на них тітушок – заява Національних дружин. ВІДЕО

Сьогодні у Жмеринці Вінницької області тітушки під прикриттям поліції напали на громадян, які прийшли на сесію міської ради. В результаті більше десяти людей постраждали, в одного – проламаний череп.

Усе почалося з того, що у Жмеринській міськраді мало розглядатися питання про позбавлення повноважень в. о. міського голови, секретаря міськради Юрія Світлака. Місцеві жителі хотіли прийти на засідання, щоб висловити свою позицію з цього приводу. Зокрема, в них були питання до мера про кримінальну справу щодо хабарництва у розмірі 250 тисяч гривень, сумнівних витрат коштів місцевого бюджету та корупційного бізнесу родини Світлака.

В.о. міського голови Жмеринки Юрій Світлак відомий кримінальними методами ведення справ у місті, він регулярно залякує місцевих жителів за допомогою найнятих тітушек. Так, днями тітушки Світлака знесли намет громадської організації «Відверто про корупцію, малою правдою до великих змін», яка проводила соціологічне опитування щодо корупції у місті. Найманці побили дівчат, які знаходилися у наметі, зламали обладнання.

Цей інцидент став точкою неповернення стосовно корупційних оборудок Світлака та свавілля його посіпак у місті. Громада вийшла на протест. Місцеві жителі боялися за свою безпеку, тому звернулися до “Національних дружин” по захист.

Та бажання спілкуватись з людьми у міського голови не було. У приміщенні міськради він зустрів громадськість кордоном тітушок, яких захищали поліцейські у повному спорядженні. Тітушки за підтримки поліції накинулися на мітингарів, зав’язалася бійка. Активістів “Нацдружин” затягували у приміщення, жорстоко били стільцями та кийками. Тим, кого затримувала поліція, надягали кайданки і добивали на підлозі. В результаті – десяток серйозно травмованих, в однієї людини – проламаний череп.

“Національні дружини” наголошують, що бандитські дії в.о. міського голови Жмеринки Юрія Світлака – це кримінальний злочин і неповага до місцевої громади у найгірших традиціях Партії регіонів. Світлак має піти з посади міського голови і бути притягнутим до кримінальної відповідальності.